Londýn - London Pass

Pokud se chystáte navštívit více památek, souhrnná cena by Vás mohla vylekat a možná by jste i pak honem rychle pustili z hlavy výlet do této světové metropole obchodu a kultury. Stejně jako Řím, nabízí i Londýn kartičku, na kterou máte vstup zdarma na více jak 55 míst  – tzv. „London Pass“.


 

 

Co je obsahem London Pass?

  • vstup na více než 55 atrakcí (např. Tower of London, katedrála sv. Pavla, hrad Windsdor, Tower Bridge, londýnská ZOO a mnoho dalších), jen za vstupné do těchto vyjmenovaných by dospělý zaplatil ₤ 64.6, v případě zakoupení 3-denního London Pass by jste zaplatili jen ₤ 44 a mohli by jste navštívit ještě mnoho dalších zajímavých míst
  • 128-stránkového průvodce dostupného v 7-mi světových jazycích, obsahuje kvalitní informace včetně map
  • slevy na další atrakce
  • s London Pass máte přednostní vstup! Ušetří vám to tak čas, který by jste jinak strávili čekáním fronty na lístky a fronty na samotný vstup
  • s London Passem tak můžete ušetřit až ₤ 420 v případě, že by jste využili plný potenciál passu, což je prakticky nemožné.
  • pass se dá též zakoupit společně s lítačkou na MHD Londýn, takže se nemusíte už ničím stresovat – že nemáte lístky, musíte čekat frontu atd. Tato varianta je však dražší jak klasický London Pass.

 

Ceník London Pass

London Pass ceník

 

Jak vidíte, stojí zakoupení London Passu za zváženou, neobsahuje však vstup do všech památek, pokud by jste chtěli navštívit Westminster Abbey nebo Buckinghamský palác, musíte si zakoupit lístek samostatně. Pokud však cestujete v období, kdy jsou obě místa veřejnosti nepřístupna, nemusí vám to vůbec vadit.
Oficiální stránky London Passu najdete na www.londonpass.com, kde můžete též shlédnout kompletní výčet všech míst, kam se můžete s tímto passem podívat. Dětské passy jsou pro děti od 5 do 15-ti let.